COVID-19 İle Mücadele Kapsamında Alınan Önlemler Çerçevesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne Gelmeden NumaratajBaşvuruları E-Mail ve Whatsapp ile Yapılabilecektir

Koronavirüs (COVID-19) riskine karşı Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi ve Talas İlçelerini kapsayan Numarataj Başvuruları E-mail ve Whatsappadreslerinden istenen belgeler gönderildikten sonra işlemler aşağıdaki gibi yürütülecektir.

Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar İlçeleri tarafından istenilen belgeler ile birlikte kendi ilçe belediyelerine başvurularını yapacaklardır. İlçe belediyeleri alınan bu talepler büyükşehir belediyesine gönderilmekte ve belediyemiz tarafından Ulusal Adres Veri Tabanı’na (UAVT) girilmektedir.

Numarataj Talepleri;

İnşaatlar Ruhsatları İçin Numarataj Başvurusunda İstenen Belgeler:

1-      Tapu (jpg, pdf)

2-      İmar Çapı (jpg, pdf)

3-      Vaziyet Planı (Bina Girişlerini Gösteren) (jpg, pdf)

4-      Kat Adeti ve Bağımsız Bölüm Sayısı

5-      T.C. Kimlik Numarası (Sicil Kaydı ve Adres Beyanı Formu İçin)

6-      Cep Telefonu Numarası (Sicil Kaydı İçin)

Yukarıdaki evraklarınumarataj@kayseri.bel.tr mail adresine veyawhatsapp hattına gönderilecektir.Numaratajbedeli için oluşturulan sicil kaydınız ve ödenecek tahakkuk bedeli mail adresinize veya whatsapp numaranıza gönderilecektir. Oluşturulan tahakkuk bedelini https://ebelediye.kayseri.bel.tr/Giris/Index/?returnURL=/Borc/Index  linkinden Hızlı Sorgulama ekranından T.C. Kimlik Numarası girilerek ödeme yapılacaktır. Ödeme yapıldığına dair bilgiyi E-mali veya whatsapp numarasına bilgi verildikten sonra, oluşturulacak olan ‘Adres Beyanı’ https://cbs.kayseri.bel.tr/TalepSorgulama.aspx linkinden bilgiler doldurularak beyana ulaşabilmektedir.

Tamamlanan Binalar İçin Numarataj Başvurusunda İstenen Belgeler:

1-      Bina Koordanatları, (ITRF 96, GRS 80, *.NCZ formatında)

2-      Binanın dört cepheden fotoğrafı (jpg renkli)

3-      Ruhsatın Ön Yüzü ((jpg, pdf)

4-      T.C. Kimlik Numarası (Adres Beyanı Formu İçin)

5-      Cep Telefonu Numarası

Yukarıdaki evraklar ile başvuru yapıldıktan sonra Numarataj Servisi tarafından oluşturulacak olan ‘Adres Beyanı’ https://cbs.kayseri.bel.tr/TalepSorgulama.aspx linkinden bilgiler doldurularak beyana ulaşılabilmektedir.

Tamamlanmış Müstakil Binalar İçin Numarataj Başvurusunda İstenen Belgeler:

1-      Tapu (jpg, pdf)

2-      Bina Koordanatları, (ITRF 96, GRS 80, *.NCZ formatında)

3-      Binanın dört cepheden fotoğrafı (jpg renkli)

4-      T.C. Kimlik Numarası (Sicil Kaydı ve Adres Beyanı Formu İçin)

5-      Cep Telefonu Numarası (Sicil Kaydı İçin)

Yukarıdaki evraklarla numarataj@kayseri.bel.tr mail adresine veyawhatsapp hattına gönderildikten sonra Numarataj Servisi tarafından oluşturulacak sicil kaydınız ve ödenecek numarataj bedeli mail adresine veya whatsapp hattına gönderilecektir.Oluşturulan tahakkuk bedelini https://ebelediye.kayseri.bel.tr/Giris/Index/?returnURL=/Borc/Index linkinden Hızlı Sorgulama ekranından T.C. Kimlik Numarası girilerek ödeme yapılacaktır. Ödeme yapıldığına dair bilgiyi E-mali veya whatsapp numarasına bilgi verildikten sonra, oluşturulacak olan ‘Adres Beyanı’ https://cbs.kayseri.bel.tr/TalepSorgulama.aspx linkinden bilgiler doldurularak beyana ulaşabilmektedir.

Adres Beyan Formu Talepleri

Mevcut binanın numarataj daha önce oluşturulmuş, nüfus kaydı, abonelikler, işyeri açma başvuruları ve DASK Sigortası vs. işlemlerinde kullanılmak için:

1-      Tapu (jpg, pdf)

2-      T.C. Kimlik Numarası

3-      Cep Telefonu Numarası

Yukarıdaki evraklar ile başvuru yapıldıktan sonra Numarataj Servisi tarafından oluşturulacak olan ‘Adres Beyanı’ https://cbs.kayseri.bel.tr/TalepSorgulama.aspx linkinden bilgiler doldurularak beyana ulaşabilmektedir.

https://cbs.kayseri.bel.tr

numarataj@kayseri.bel.tr

         Whatsapp: 0536 313 50 50

Tel:         0352 207 15 63

    0352 207 16 17

    0352 207 17 36