Otobüs ve Tramvay durakları akıllanıyor.

Otobüs duraklarına takılan QR kodlu levhalarla durağa yaklaşan otobüslerin konumları, varış zamanları akıllı telefonuna indirilen basit bir uygulama ile öğrenilebilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi günümüz teknolojisini verimli şekilde kullanarak Kayseri halkına en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda her geçen gün yeni projelere imza atan Kayseri Büyükşehir Belediyesi “Akıllı Durak” projesini hayata geçirmeyi planlamaktadır.

Zamanın değerli olduğu günümüzde yolcu memnuniyetini artıracak proje çalışmalarına hız verilmiştir. Teknoloji alanındaki en son yenilikleri hizmetlerinde giderek daha fazla kullanan Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu sistem ile modern, hızlı, kaliteli ve doğru ulaşım imkânı sağlamıştır.

Akıllı durak uygulaması kapsamında üzerinde kare kod (QR kod) ve durak numarası bulunan levhalar duraklara monte edilmiştir.

Durakta bekleyen vatandaşlarımız mobil cihazlarına (Akılı Telefon, Tablet) Kayseri Kent Rehberi Uygulamasını yükledikten sonra durak tabelası üzerinde bulunan kare kodu uygulamayı kullanarak cihazlarına okutarak otobüsün nerede olduğunu, duraktan geçen otobüs hatlarını ve yaklaşık olarak ne zaman geleceğini öğrenebilmektedir.

Ayrıca durağın konumunun bulunduğu haritada yaklaşan otobüsler gerçek zamanlı olarak vatandaşlarımıza sunulmaktadır.